ΕΥΡΩΠΑΪΚΗ ΓΙΟΡΤΗ ΤΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ 2018


Η 19η χρόνια εκδηλώσεων του Ελληνικού Δικτύου διοργανωτών της Ευρωπαϊκής Γιορτής της Μουσικής είναι το αποτέλεσμα μιας εθνικής συνεργατικής προσπάθειας, που γίνεται χάρη στην υποστήριξη και το πάθος εκατοντάδων πολιτών και ιδιωτών εθελοντών διοργανωτών, που συμμετέχουν στην Ευρωπαϊκή Γιορτή της Μουσικής, με σκοπό να πλημμυρίσουν με μελωδίες γειτονιές, πλατείες, πεζόδρομους και πάρκα της Ελλάδας, από τις 21 έως τις 24 Ιουνίου. 


Συγκεντρώσαμε όλα τα event ηλεκτρονικής μουσικής που θα διεξαχθούν σε Αθήνα, Ελευσίνα, Βόλο, Θεσσαλονίκη, Ξάνθη και Χανιά στο πλαίσιο της Ευρωπαϊκής Γιορτής της Μουσικής. Αν ενδιαφέρεστε να δείτε ολόκληρο το μουσικό πρόγραμμα των 55 πόλεων και περιοχών της Ελλάδος μπείτε στο www.europeanmusicday.gr. 

ΑΘΗΝΑ 

Τετάρτη 20 Ιουνίου 

Spinster – EMD Pre-Event / Street Outdoors – Ικτίνου 3, Ψυρρή Χορευτική, ηλεκτρονική και οργανική μουσική Ώρα έναρξης 20:00 Το Spinster προσκαλεί τους Blue Lagoon, ClubKid, Locke, Tolis Q και Street Outdoors Soundsystem για το Pre-event της Ευρωπαϊκής Γιορτής της Μουσικής Αθηνών. 

Πέμπτη 21 Ιουνίου

Crust & SYD Recrods – Πρωτογένους 13, Ψυρρή Ιndie, electronica και nu disco Ώρα έναρξης 18:30 έως τις 24:00 Το Crust σε συνεργασία με το SYD Records μετατρέπουν την Πρωτογένους σε ένα υπαίθριο stage με live acts από τους The Dark Rags, Moa Bones, Mex και DJ sets από τον Χρήστο Αγγελόπουλο (Diskotekken) και τον UnknownArtist. 

Πλατεία Αβησσυνίας – Μοναστηράκι Μουσικές εκδηλώσεις, προβολές και bazaars Ώρα έναρξης 17:00 Για τον εορτασμό της Ημέρας Μουσικής διοργανώνουμε μια μουσική συνάντηση με προβολές ταινιών μικρού μήκους, visual projection, μπαζάρ βινυλίων, αντικών και μεταχειρισμένων μουσικών οργάνων. Την μουσική θα επιμεληθούν οι Cue ‘n Loop & Emmanuel, George Michas, InDaMouse (Reggaewise), Road Duck (Dj set), Rollit, Saniter & Theremin (Cannibal Radio), St.M. (Deep Phase), Wosui (Reggaewise / DubRiots) 

Παρασκευή 22 Ιουνίου

Spinster – Ικτίνου 3, Ψυρρή Χορευτική, ηλεκτρονική και οργανική μουσική Ώρα έναρξης 20:00 Οι Professional Crap Dancers και το Spinster προσκαλούν τον Piers Harrison (UK) της κολεκτίβας των DJs/παραγωγών/remixers Soft Rocks. Tα τελευταία χρόνια οι Soft Rocks έχουν περάσει από συλλέκτες δίσκων και DJs σε specialists των edits και αναγνωρισμένους παραγωγούς. Έχουν ρεμιξάρει καλλιτέχνες όπως οι MGMT, Lo Motion Disco, Discosessions, Beautiful Swimmers, Runaway και πολλόυς άλλους.

Κυριακή 24 Ιουνίου

Β2 bar & Lofi Record Store – Παπαρρηγοπούλου 15, Πλατεία Κλαυθμώνος 18:00-21:30 Seafish Dj Set / Record Bazaar (outdoors) 21:30-23:30 Rhythm Inside Project Live (outdoors)

Six D.O.G.S – Αβραμιώτου 6-8 Nu-funk, Balearic, Disco, House, Electro Ώρα έναρξης 17.00 Dekmantel Soundsystem (NL), NTEIBINT, Chevy, Pan

ΕΛΕΥΣΙΝΑ 

Σάββατο 23 Ιουνίου

Πλατεία Αγίου Γεωργίου – Όπισθεν Εκκλησίας Electro & Sound stage Ώρα Έναρξης 20:21 Line up: Λία Δήμου hybrid set, Ad:Mark 

ΒΟΛΟΣ 

Πέμπτη 21 Ιουνίου 

Δημητριάδος – Αγ. Νικολάου/ σε συνεργασία με Lemon Bar Afro House Ώρα έναρξης 22.30 Line up: Nikos Diamantopoulos, Dimitris Iatropoulos

Παρασκευή 22 Ιουνίου 

Μεταμορφώσεως – Πεζόδρομος Ωδείου Ηλεκτρονική Ώρα έναρξης 20.30 Εργαστήριο Ηλεκτρονικής Μουσικής Δημοτικού Ωδείου Βόλου Διδασκαλία εργαστηρίου: Ηλίας Χατζόγλου

Στενό Γραβιάς – Παλιά / σε συνεργασία με Rekviem Alley Bar DJ set, House, Techno, Disco Ώρα έναρξης 22.30 Line up: Atsou, Philip V., Kon K.

Σάββατο 23 Ιουνίου

Στενό Γραβιάς – Παλιά / σε συνεργασία με Rekviem Alley Bar Live/Dj set, Electro, Techno, House, Nu disco Ώρα έναρξης 22.30 Line up: Lip Forensics – live (Αθήνα), Scot Dech (Λάρισα), Unickue (Λάρισα), Afriend

Κυριακή 24 Ιουνίου

Monk Beach Bar – Παραλία Αγίοι Σαράντα Πηλίου Ώρα έναρξης 13.30 Line up: Mr. Tzi, Philip V, Dimitris Nikou

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ 

Πέμπτη 21 Ιουνίου

TheSaloniki Sound Festival 4η μέρα – Λιμάνι Θεσσαλονίκης – Προβλήτα Α Electronica, afro, disco, boogie, house Ώρα έναρξης: 18.00 Line up: Auntie Flo, Street Outdoors Soundsystem, Madorasindahouse (Atsou & Le Croque), Soulfood Djs 

ΞΑΝΘΗ

Πέμπτη 21 Ιουνίου

Μικρό bar – Μαλετσίδου 3 Electro funk Ώρα έναρξης 21:00 Line up: Dj Σπύρος

Παρασκευή 22 Ιουνίου

Ερμής cafe bar – Ορφέως 37-39 Dj set Funk – Electronique Ώρα έναρξης 21:00 Line up: Dj Deppy T., Dj Jacquez

Κυριακή 24 Ιουνίου

Σιδεράδικο cafe bar – Κονίτσης 32 Dj set Soul, funk, disco, house Ώρα έναρξης 21:00 Line up: Dj Jacquez

ΧΑΝΙΑ

Σάββατο 23 Ιουνίου

Πλατεία Κατεχάκη – Ενετικός Λιμένας Χανίων Electro Ώρα έναρξης 17:30 7 DJs / μουσικοί παραγωγοί (Aino, Lee Fraged, MFK, Nick Kats, Wulis, Zanido) και ένας visual artist (Alex Specs) συναντώνται υπό τους ήχους της ηλεκτρονικής μουσικής σε μια ιδέα του Νίκου Κατσιφαράκη και του Γιώργου Ζανιδάκη. 


Πηγή: www.clubber.gr

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου